Spotkanie z laureatami konkursu na prace dyplomowe e-point S.A.

W poniedziałek 9.02 miałem przyjemność brać udział w spotkaniu z laureatami konkursu na prace dyplomowe e-point S.A.

Laureaci:  I miejsce - Konrad Malawski (2 osoba od prawej), II miejsce: Daniel Jagielski (trzecia osoba od lewej)

Laureaci: I miejsce – Konrad Malawski (2 osoba od prawej), II miejsce: Daniel Jagielski (trzecia osoba od lewej)

Prace dyplomowe zgłaszane do tego konkursu muszą dotyczyć technologii internetowych, czyli tego z czym pracujemy na co dzień. Spośród nich są nagradzane te które są naprawdę wartościowe: spójne, logiczne, dotyczą prawdziwych problemów, używają bieżących technologii oraz z zawierają elementy praktycznego zastosowania.

Laureaci to osoby które wykonały kawałek dobrej roboty i są wyjątkowymi jednostkami w swoich rocznikach. Dla nas, osób które dawno opuściły uczelniane mury jest to możliwość porozmawiania o sytuacji absolwentów oraz ich obserwacji i oczekiwaniach wobec rynku pracy.

Oczywiście potwierdziła się znana prawda że absolwenci już dawno pracują zawodowo. Rozmawialiśmy o wykonywanych projektach i okazało się że mimo że obaj panowie pracują w Polsce, to na rzecz projektów zagranicznych. Pan Konrad Malawski opowiadał nam o ciekawych doświadczeniach z Big Data w czasie pracy dla eBay oraz przy rozwoju frameworku Akka w firmie Typesafe.

Rozmawialiśmy też o udziale w rozwoju społeczności Javowej w Polsce, w szczególności konferencji GeeCON, projekcie Koduj dla Polski oraz ciekawym przedsięwzięciu hackathonów dla architektów – w odróżnieniu od hackathonów dla programistów, gdzie robi się kod, tam efektem pracy jest tylko projekt a operuje się na ciekawych case-study’sach.

O autorze

Marek Berkan Marek Berkan: programista, entuzjasta tworzenia oprogramowania, zarządzania zespołami technicznymi. Prywatnie motocyklista, kolarz MTB, biegacz, żeglarz, rekreacyjny wspinacz, zamiłowany turysta. Witryny: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *