Wykład „Release it” dla studentów MIM UW

W czwartek miałem wykład pt. „Release it” na wydziale Matematyki, Informatyki i Miechaniki Uniewersytetu Warszawskiego. Był to pierwszy z wykładów cyklu „Akademia e-point”, w ramach którego przybliżamy studentom o praktyce pracy przy tworzeniu oprogramowania, w szczególności aplikacji internetowych.

release_it_01

W ramach mojego wykładu opowiadałem o problemach z którymi trzeba się zmierzyć uruchamiając nową aplikacje w Internecie. Posłużyłem się własnym przykładem, kiedy w 2003 roku uruchamiając sklep internetowy dla firmy Alpinus nie wykonałem wcześniej testów obciążeniowych, przez co aplikacja po przyjęciu ruchu klientów „umarła”. Dalej opowiadałem o architekturze aplikacji, cache’owaniu, optymalizacji, testach obciążeniowych oraz monitoringu.

Byłem mile zaskoczony ilością osób, które zgromadziły się na wykładzie oraz zainteresowaniem z jakim słuchano wykładów.

Następny wykład na UW w ramach Akademii e-point poprowadzi mój kolega Michał Kołodziejski i będzie opowiadać o bezpieczeństwie aplikacji w Internecie. Mój kolejny wykład będzie dopiero w marcu, w ramach kolejnej edycji Targów Pracy.

release_it_02

release_it_03

O autorze

Marek Berkan Marek Berkan: programista, entuzjasta tworzenia oprogramowania, zarządzania zespołami technicznymi. Prywatnie motocyklista, kolarz MTB, biegacz, żeglarz, rekreacyjny wspinacz, zamiłowany turysta. Witryny: , , .

Jeden komentarz do “Wykład „Release it” dla studentów MIM UW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *