Jesienne Targi Pracy na Politechnice Warszawskiej

Dzisiaj, podobnie jak w marcu br., byliśmy z kolegą Bartkiem na Targach Pracy na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Targi Pracy na Politechnice Warszawskiej

Doświadczenia mam podobne jak pół roku temu: duże zainteresowanie i ciekawe rozmowy, często powtarzały się pytania młodszych studentów co robić aby w przyszłości dostać się do naszej firmy. Opowiadaliśmy dużo o letnich praktykach (mimo że będą dopiero za 9 miesięcy) oraz o procesie rekrutacyjnym.

W tej edycji mieliśmy oferty na wyjątkowo dużo stanowisk: oprócz programistów Java, także na architektów aplikacji, front-end developera (webmastera) oraz administratora sieci LAN (aktualne oferty można znaleźć na stronie www.e-point.pl/praca/oferty-pracy). Co ciekawe, o tamte oferty też cieszyły się zainteresowaniem ale zdecydowanie mniejszym niż „regularnego programisty”.

Przy okazji rozmów z potencjalnymi kandydatami reklamowałem nasz cykl wykładów „Akademia e-point”, który od listopada będziemy prowadzić na Politechnice. Celem tego cyklu jest przybliżenie studentom realiów pracy nad prawdziwymi projektami IT.

Warta podkreślenia jest dobra organizacja tej imprezy: organizator dostarcza praktyczne boxy (jak na zdjęciu), a lokalizacja w korytarzach na I. piętrze powoduje że studenci nie mogą nie zauważyć licznych wystawców. Podziękowania należą się także naszej koleżance Ani, która zapewniła pełne wsparcie organizacyjne :-).

O autorze

Marek Berkan Marek Berkan: programista, entuzjasta tworzenia oprogramowania, zarządzania zespołami technicznymi. Prywatnie motocyklista, kolarz MTB, biegacz, żeglarz, rekreacyjny wspinacz, zamiłowany turysta. Witryny: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *