Nareszcie „życiowy” przedmiot na PW EiTI

Przez kilka ostatnich lat rekrutując programistów w e-point z „naszego” wydziału Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej narzekaliśmy, że kandydaci mimo dobrego przygotowania podstawowego w zakresie algorytmów, podstaw języków programowania i baz danych, nie mają dobrej wiedzy w aplikacji internetowych i „biznesowych”.

Serwis WWW wydziału EiTI PW

Serwis WWW wydziału EiTI PW

Temat ten już był nawet poruszany w władzami uczelni w ramach cyklu spotkań uczelnia <-> pracodawcy ale odnieśliśmy wrażenie że sytuacja jest „zabetonowana” i przełomu nie będzie.

Jednak dzisiaj w ramach rozmowy rekrutacyjnej ze studentem tegoż wydziału dowiedziałem się, że skończył on w tym semestrze pierwszą edycje nowego przedmiotu „Wytwarzanie aplikacji internetowych i korporacyjnych(kopia PDF). Analiza jego założeń wskazuje że jest to dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Zawiera wyjaśnienie  architektury, omówienie współczesnych frameworków, środowiska pracy programisty, metod integracji, pracy grupowej, itp.

Oczywiście niektóre z wymienionych elementów pewnie są omawiane pokrótce, bo w mojej opinii stanowią same w sobie temat na semestralny przedmiot ale i tak dzięki temu student który to zaliczy w końcu będzie wiedział czego może się spodziewać w miejscu pracy, przynajmniej takim jak nasze.

Także wszystkim studentom wydziału EiTI mocno rekomenduję ten przedmiot, szczególnie tym którzy chcą przejść nasz test rekrutacyjny.

O autorze

Marek Berkan Marek Berkan: programista, entuzjasta tworzenia oprogramowania, zarządzania zespołami technicznymi. Prywatnie motocyklista, kolarz MTB, biegacz, żeglarz, rekreacyjny wspinacz, zamiłowany turysta. Witryny: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *