Targi Pracy na Politechnice Warszawskiej

W poniedziałek 3.03 wziąłem udział jako „wystawca” na targach pracy organizowanych przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Targi Pracy na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Targi Pracy na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej

Powrót na własny wydział to było ciekawe doświadczenie :-). Te same mury, twarze wykładowców, atmosfera studiów. Mimo widocznych śladów remontów widać że większość infrastruktury jest stara: klatki schodowe, drzwi, sufity. Do tego niezbyt piękna i funkcjonalna architektura: za wąskie korytarze, krzesła pod salami blokujące przejście, itd… Kiedyś to nie przeszkadzało ale teraz wygląda, delikatnie mówiąc, mało nowocześnie jak na aspiracje tego wydziału. No i obiad w uczelnianej stołówce…

Wracając do sedna, czyli celu naszej obecności na Targach – wydaje mi się to świetnym pomysłem, bo mieliśmy możliwość porozmawiania ze studentami wydziału na których nam najbardziej zależy. Zainteresowanie było tak duże że przez większość dnia nie miałem możliwości usiąść, prawie cały czas rozmawialiśmy. Studentów głównie interesowały nasze wakacyjne praktyki ale niektórych próbowałem przekonać również do pracy na część etatu. Dzielnie przekonywałem jak fajnie jest u nas pracować i że zdobywanie praktyki zawodowej jeszcze w ramach studiów to świetny początek kariery.

Studenci z kolei najczęściej pytali o warunki pracy i możliwość godzenia jej ze studiami (oczywiście możliwe), przebieg rekrutacji i czego się spodziewamy po kandydatach. Także opowiadałem im o naszych testach i o tym że warto przeczytać książkę Bruce’a Eckela pt. „Thinking in Java” żeby przynajmniej część testu związaną z samym językiem przejść celująco.

Ciekawostką było duże zainteresowanie ze strony studentów anglojęzycznych, było około 10 takich osób. Niestety nie mieliśmy dla nich dobrej oferty bo nawet nasze ulotki były tylko w języku polskim. To ciekawy wątek do przemyślenia na przyszłość…

Oglądałem także oferty pracy konkurencyjnych firm i widać że zapotrzebowanie na programistów Java nie słabnie – ofert jest bardzo dużo. Co ciekawe, tylko nasza firma w ofercie pracy podawała proponowaną stawkę zarobków.

Za tydzień odbędą się podobne targi na Uniwersytecie Warszawskim – zobaczymy jakie będzie zainteresowanie…

O autorze

Marek Berkan Marek Berkan: programista, entuzjasta tworzenia oprogramowania, zarządzania zespołami technicznymi. Prywatnie motocyklista, kolarz MTB, biegacz, żeglarz, rekreacyjny wspinacz, zamiłowany turysta. Witryny: , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *